لیزر رفع موهای زائد

یکی از پر کاربردترین روشها در رفع و حذف موهای زائد خصوصاً در خانمها استفاده از لیزر میباشد.

بی مناسبت نخواهد بود اگر توضیح بسیار کوتاهی در خصوص انواع مصطلح دستگاههای لیزر موهای زائد یعنی تکنولوژی دایود و الکساندرایت که از رایج ترین آنها میباشد داده باشیم.

اصولاً دستگاههای لیزر دایود و الکساندرایت به تکنولوژیهای متفاوت آنها اطلاق میگردد و این معنای غلط مصطلح که برند دستگاه خاصی است بسیار قابل توجه میباشد.

بدین معنا که دستگاه لیزر دایود یا الکساندرایت میتواند محصول شرکتی از یکی از نازلترین استانداردهای پزشکی دنیا مثل چین بوده و یا محصول شرکتهای معتبر اروپایی و آمریکایی با استانداردهای بسیار بالای جهانی.

تفاوت برجسته این دو تکنولوژی نحوه تولید و همچنین طول موج آنها میباشد. با توجه به تایپ پوستی و ضخامت موهای بدن ما ایرانیان که معمولاً بین ۳و ۴ میباشد بنظر میرسد لیزر دایود که میتواند به عمق بیشتری از درم نفوذ و موجب تخریب فولیکول و ازبین رفتن آن گردد بسیار موثرتر میباشد.

پیشنهاد میگردد صرف نظر از تکنولوژی دستگاه لیزر که میتواند یکی از انواع دایود – الکساندرایت – اس اچ آر – آی پی ال – ایلایت و سولاری باشد. شرکت و استاندارد سازنده دستگاه بطور جدی مد نظر قرار گیرد که نقش بسیار مهمی در نتایج این روش درمانی خواهد داشت.

دستگاههای آمریکایی دارنده استاندارد FDA امن ترین و بهترین دستگاههای لیزر جهان میباشند.

دستگاه مورد استفاده در این مرکز Inmode آمریکایی و تکنولوژی آن Diolaze نسل جدید ۲۰۲۰ دایود میباشد که در آن رفع موهای زائد تایپ پوستی ما ایرانیان بسیار موثرتر است.